Ola Szpunar przenosi na ceramiczne figurki i talerze łagodność i ciepło, znane ze swoich baśniowych ilustracji. Artystka zamienia surowość gliny w obłe kształty pokryte delikatnymi liniami rysunków roślin, zwierząt i ludzkich twarzy. Harmonia i bliskość z naturą znane z prac Oli, zyskują uproszczone, graficzne wersje na talerzach ściennych.
Zaczęło się od kwiatów i liści rysowanych na marginesach notesów. Z czasem, po latach edukacji artystycznej i nauce technik warsztatowych, Natasza Kwiatkowska zachwyciła się kolażem i powróciła do kwiatów i liści. Artystka tworzy subtelne kompozycje roślinne, w których harmonijnie przenikają się style i epoki. Inspiracji szuka w filmach, muzyce, na wystawach, w albumach i na długich spacerach po mieście.
Na przestrzeni lat w ilustracjach Magdaleny Pankiewicz powraca motyw kobiety i wody. Artystka portretuje swoje bohaterki na plaży, w basenie, wśród fal, w pełnym zanurzeniu, przed skokiem, czy odpoczywające na kocu. Każda z tych prac ma swój wyjątkowy, nostalgiczny klimat, rodzaj zatrzymania, zamyślenia, towarzyszącego jej bohaterkom. Nie są to bowiem opowieści o wyczynach sportowych, ale raczej podróże do wnętrza, inspirowane bliskością wody. Skąd woda i kobiety w twórczości artystki? Kim byłaby Magda, gdyby nie została ilustratorką?
W drugiej części naszego prezentownika Ania Rudak, Maciek Wolański, Adela Madej, Joanna Rosado i Basia Flores przedstawiają swoje ulubione plakaty z naszej kolekcji. Sprawdźcie, jakie grafiki poruszają samych twórców. Mamy nadzieję, że dzięki ich inspiracjom, Wy również odnajdziecie plakaty, które przyniosą Wam dużo radości!
Poprosiliśmy artystki i artystów o wybranie ulubionych plakatów z naszego sklepu. Ciekawiło nas, co wpadnie im w oko i dlaczego właśnie te grafiki mają dla nich wyjątkowe znaczenie. Sprawdźcie ulubione plakaty artystów wall-being i zainspirujcie się! Może odkryjecie idealny prezent dla siebie lub kogoś bliskiego?
Dynamiczne linie, plamy koloru, sylwetki z pokazów mody - Kasia Smoczyńska czerpie inspiracje z ulic wielkich miast, pokazów kreatorów mody i natury. Plakaty Kasi zdradzają temperament, umiłowanie kontrastów i tempa miejskiego życia. Osobną kategorią jej twórczości są portrety zwierząt, ptaków i roślin, w których również odnajdziemy tę spontaniczną, zdecydowaną kreskę i nasycone barwy. Ilustracje Kasi Smoczyńskiej są wizualnym dziennikiem codziennych zachwytów artystki.
Ilustracje Oli Płocińskiej to uniwersum, w którym zwierzęta (szczególnie ukochane świnki) i ludzie żyją w otoczeniu natury, poddając się jej rytmowi. Pory roku i cykliczność zmian w przyrodzie to tematy powracające w twórczości artystki, która wydobywa istotę emocji, towarzyszących tym procesom. Artystka upraszcza swoje ilustracje, konsekwentnie odrzuca wszelkie ozdobniki tak, aby celnie spuentować sytuację, którą ukazuje. Ola Płocińska odpowiada na 10 pytań dotyczących swojej twórczości, codzienności, ulubionych artystów i miejsc.
Kiedy parę lat temu w mediach społecznościowych wybuchło słowo „jesieniara”, ilustrowane zdjęciami kubka z herbatą/kawą i kolorowymi liśćmi, okazało się (co dla wielu osób było sporym zaskoczeniem), że jest rzesza ludzi, którzy uwielbiają jesień. Czekają na jej nadejście, fotografują wszelkie jej przejawy i z radością witają koniec lata. Bez względu na emocje towarzyszące nadejściu jesieni, każdy znajdzie w tej kolekcji plakat dla siebie. Kolekcja plakatów jesiennych to esencja wszystkiego, co o tej porze roku najpiękniejsze: spacerów po lesie, grzybobrania, zbiorów owoców i warzyw oraz ciepłego, złotego światła.
Twórczość Martyny Berger poznaliśmy dzięki konkursowi TuEuropeana na kolaż inspirowany europejskimi archiwami cyfrowymi. Plakat Martyny zwyciężył w konkursie i od tej pory mamy okazję śledzić z bliska rozwój artystki oraz podziwiać jej świeże pomysły. Przeczytajcie o ważnych momentach w twórczym dojrzewaniu artystki, rytuałach, inspiracjach i ulubionych miejscach w rodzinnych Katowicach.
Kiedy nadchodzi lato, wszystko staje się prostsze i piękniejsze: światło, zapachy, kolory, długie wieczory i słoneczne poranki. To czas, kiedy wybijamy się z rutyny jesienno-zimowych dni, szukamy okazji, aby każdą wolną chwilę spędzać na świeżym powietrzu i wygrzewać się w plamach słońca jak kot. Jak wszystko, co dobre (i na szczęście także złe) lato mija. Mija zbyt szybko, wrzucając nas w objęcia nie zawsze łaskawej jesieni. Ale! Na szczęście istnieją sposoby, aby tę brutalną zmianę pór roku przetrwać. Naszym sposobem są oczywiście plakaty.