Cała ta magia – o talerzach ściennych Oli Szpunar

Ola Szpunar przenosi na ceramiczne figurki i talerze łagodność i ciepło, znane ze swoich baśniowych ilustracji. Artystka zamienia surowość gliny w obłe kształty pokryte delikatnymi liniami rysunków roślin, zwierząt i ludzkich twarzy. Harmonia i bliskość z naturą znane z prac Oli, zyskują uproszczone, graficzne wersje na talerzach ściennych.

Ola Szpunar jest absolwentką Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, więc praca z trójwymiarową formą nie jest dla artystki nowością. Po studiach Ola zajęła się ilustracją książkową, a ceramika pojawiła się w jej życiu dopiero parę lat temu, podczas wieczornych warsztatów, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

„Ceramika, ze względu na swoje techniczne ograniczenia, otworzyła przede mną całkiem nowe obszary rozwoju artystycznego. Pomimo, że formy i wzory, które stosuję w pracy z gliną nie mają bezpośredniego przełożenia na moją twórczość ilustracyjną, łączy je pewien wspólny mianownik i założenia estetyczne”.

- Ola  Szpunar

Baśniowe, pełne ciepła ilustracje Oli Szpunar znajdują nowy wyraz w ceramicznych formach: talerzach, wazonach i figurkach. Ceramika Oli Szpunar jest jednocześnie rozwinięciem stylu artystki jak i odkrywaniem zupełnie nowej drogi rozwoju, wyzwaniem, które często przynosi zaskakujące efekty. Ceramika wymaga cierpliwości i pokory, ale wynagradza czas i serce wkładane w pracę z gliną. Wielu ceramików podkreśla, że element zaskoczenia jest jedną z najciekawszych cech gliny. Również dla Oli ten aspekt pracy jest bardzo ekscytujący:

„Moim ulubionym momentem jest chwila wyjmowania prac z pieca - tworzenie ceramiki jest bardzo kapryśną i nieprzewidywalną dziedziną, dlatego też finalny rezultat potrafi być niespodzianką i na tym polega cała ta magia”.

- Ola  Szpunar

Talerze na ściany! 

Talerze ścienne, które powróciły do łask po latach zapomnienia, otwierają wiele kreatywnych możliwości – świetnie sprawdzą się jako główna dekoracja lub mogą występować wraz z plakatami i obrazami w galerii ściennej. Talerze dodają domowej galerii głębi i wprowadzają efekt trójwymiarowości na ścianie. W wall-being dostępne są plakaty i talerze ścienne Oli Szpunar, które zabiorą Was do krainy łagodności, gdzie człowiek przenika się z naturą.

Talerze ścienne Oli Szpunar

Dodano do ulubionych
Artykuł został usunięty z koszyka