Kolekcja porcelany Look At Me Plates

„Moją ulubioną techniką jest kolaż, zarówno jeśli chodzi o ilustrację jak i porcelanę”

Magda Pilaczyńska jest związana z wall-being od samego początku istnienia sklepu, jej plakaty były jednymi z pierwszych wprowadzonych do jego oferty, teraz talerze Magdy otwierają nowy dział dekoracji ściennych.

Look At Me Plates

Z kina na ściany

Unikatowe talerze z porcelany, ozdobione własnoręcznie przez Magdę tworzą oryginalną kolekcję w klimacie retro. Talerze, tak jak i plakaty, odzwierciedlają fascynację estetyką lat 60. XX w. i oddają atmosferę ukochanych filmów artystki „Niewinnych czarodziejów” Andrzeja Wajdy i „Do widzenia, do jutra” Janusza Morgensterna. Abstrakcyjne formy, figury geometryczne i charakterystyczne motywy oka, ust, strzały i syreny układają się w piękne kompozycje. Talerze można ze sobą zestawiać lub łączyć z plakatami, by podkreślić artystyczny charakter wnętrz.

„Uwielbiam wycinać i łączyć różne elementy, pozornie do siebie nieprzystające. Najciekawsze
w mojej pracy są zaskoczenie i niespodzianka”.

Talerz Siren

Trwałość talerzy Look At Me Plates gwarantuje wypalanie w profesjonalnych piecach ceramicznych w temperaturze 850 stopni Celsjusza. Dzięki ręcznej metodzie nanoszenia ilustracji każde naczynie jest inne, wyjątkowe. Talerze są nie tylko ozdobą ścian, mogą spełniać również swoją pierwotną funkcję – zachwycać podczas posiłków!

 

Talerze Look At Me Plates były prezentowane na wystawach w Warszawie, Nowym Jorku, Tokio, Seulu, Hongkongu, Abu Dabi oraz w Londynie. Otrzymały również nominację do Elle Deco International Design Awards.

Magda Pilaczyńska

graficzka, ilustratorka, projektantka wzorów na porcelanę, założycielka marki Look At Me Plates. Projektuje ilustracje, plakaty, identyfikację wizualną, wydawnictwa, okładki książek i płyt. Dwie kolekcje wzorów na porcelanę jej autorstwa, stworzone dla marki Kristoff Fine Porcelain, zostały nagrodzone tytułem Must Have na festiwalu Łódź Design 2013. Jest finalistką konkursu Dobry Wzór 2014. Mieszka i pracuje w Warszawie. Inspiruje ją estetyka lat 60-tych, którą stara się łączyć ze współczesnymi elementami. Szczególnie podoba jej się łączenie klasycznej ilustracji z elementami zdjęć, faktur i wzorów pochodzących z innych materiałów. Bardzo lubi technikę kolażu.

Zobacz prace artystki

Dodano do ulubionych
Artykuł został usunięty z koszyka