Galeria ścienna riso

Risografia i giclee

W drugiej części naszego przewodnika po rodzajach druku, skupiamy się na bardziej niszowych technikach: risografii i giclee. Przyjrzyjcie się swoim plakatom i sprawdźcie, jakie skarby kryją się na Waszych ścianach!

O druku offsetowym i pigmentowym możecie przeczytać w pierwszym artykule z serii.

Risografia

"Riso kocham przede wszystkim za to, że to najbardziej ekologiczny rodzaj druku wielokrotnego - maszyna zużywa względnie mało energii oraz można używać papieru i farb na bazie roślin. Ponadto technika zakłada umiłowanie niedoskonałości - niespasowania, zalania, niedobicia. To cenię i na to czekam".

Riso Agaty Królak

Risografia (riso) – technika druku cyfrowego, która ma pewne cechy sitodruku - maszyna drukująca tworzy matrycę, przez którą przeciskana jest farba. Dzięki temu odbitki riso są niepowtarzalne. Riso drukuje każdy kolor oddzielnie, można więc uzyskiwać ciekawe efekty nakładania różnych kolorów na siebie – tak jak w sitodruku. Nałożona farba ma charakterystyczną, nierównomierną strukturę, dając wrażenie ręcznej, rzemieślniczej pracy. Technika uwielbiana przez wydawców pism niszowych, zinów i miłośników oryginalnych, lekko surowych druków. W wall-being swoje risografie wystawia Agata Królak.

Detal riso Life is life

Giclee

"Wybieram giclee, bo daje gwarancję nieblaknięcia kolorów, jakość i trwałość wydruków nawet do 150 lat".

Druk giclee – technika druku określana mianem Fine Art Print, jest to druk atramentowy, który zapewnia najwyższą jakość reprodukcji, intensywną kolorystykę i trwałość prac szacowaną na minimum 100 lat. Giclee to druk stosowany do reprodukcji fotografii, grafiki i malarstwa oraz limitowanych edycji prac. W naszej ofercie znajdziecie giclee Marty Ignerskiej i Kasi Jasińskiej GRA-FIKA.

Warszawa Centralna
Dodano do ulubionych
Artykuł został usunięty z koszyka