W kuchni u Bamberki

89,00 zł

- +

Darmowa dostawa od 300 zł
Planowana wysyłka: 2 dni
 
Opis plakatu

Etnoilustracje bamberskie to cykl 12 plakatów, które powstały w oparciu o źródła etnograficzne i opowieści muzealne zasłyszane od najstarszych Bambrów poznańskich. 

Bambrzy przez stulecia zapracowali na opinię dobrych gospodarzy. Podobnie Bamberki, które uchodziły za dobrze zorganizowane, gościnne i schludne gospodynie. Grafika etnoilustracji wiernie interpretuje oryginalne wnętrze kuchni bamberskiej oraz eksponaty i akcesoria, które do dziś faktycznie można obejrzeć w Muzeum Bambrów Poznańskich, prowadzonym przez Towarzystwo Bambrów Poznańskich w Poznaniu. Ciekawostką jest również to, że jeden z nielicznych przysmaków o typowo bamberskim rodowodzie na stałe zapisał się w tradycji miasta Poznania. To szneka z glancem*, czyli drożdżowa, lukrowana bułka z ciasta uformowanego na kształt ślimaka. która do dziś jednym z najbardziej popularnych, regionalnych przysmaków Wielkopolski.

Plakaty sprzedajemy bez ram.

Druk cyfrowy, pigmentowy.

Papier Canon Photo Matt 180 g/m2 / jakość 600 dpi / 12 pigmentów.

Kolory mogą się różnić, w zależności od ustawień monitora.

Plakaty wysyłamy w twardej, tekturowej tubie.

Artysta: Etnoilustracje

Etnoilustracje to cykl prac, które w unikalny sposób przybliżają współczesnemu odbiorcy wątki związane z rodzimą tradycją. Prace utrzymane są w estetyce etnodizajnu, łączą motywy graficzne inspirowane wzornictwem ludowym z humorystycznymi gadkami, które animują przedstawione sceny. Te zabawne anegdoty przywodzą na myśl wieści gminne, charakterystyczne niemal dla każdej małej społeczności. Dzięki nim widz ma szansę na nowo odkryć półfantastyczny świat zdarzeń, przedmiotów i postaci, które odwołują się w bezpośredni sposób do źródeł etnograficznych, obiektów i historii z nimi związanych.

Autorzy: Monika Michaluk, Michał Stachowiak

 

 
Cechy
Tematy Kuchnia, Etno, Kolor
Kolor Niebieski, Żółty, Pomarańczowy
Ikony Nowość

Inne plakaty Etnoilustracje :