Tej, panie kawalerze!

89,00 zł

- +

Darmowa dostawa od 300 zł
Planowana wysyłka: 2 dni
 
Opis plakatu

Etnoilustracje bamberskie to cykl 12 plakatów, które powstały w oparciu o źródła etnograficzne i opowieści muzealne zasłyszane od najstarszych Bambrów poznańskich. 

Bamberki stworzyły własną modę i oryginalny wzorzec kobiecości. Tutaj w cenie był indywidualizm i czerpanie inspiracji z otoczenia. Jednym z najpiękniejszych elementów stroju bamberskiego były kornety. Ciężkie, misternie wykonane, nigdy nie powstawały według jednego, określonego wzoru. Każda panna chciała być inna i wyjątkowa - szczególnie, że Bamberki konkurowały między sobą właśnie strojem. Zatem każdy kornet powstawał pod konkretną urodę i miarę danej dziewczyny. Kornety na wszystkich robiły wrażenie, a najbardziej na kawalerach. Ich noszenie oznaczało bowiem, że dziewczyna jest na wydaniu. To jeszcze bardziej przyciągało spojrzenia w tłumie. Kornety tworzono z przepychem i fantazją lecz – jak można było usłyszeć w Muzeum Bambrów Poznańskich – wśród wielu dowolności była tylko jedna modowa zasada. To „zasada 5 czerwonych kwiatków” wpiętych w konstrukcję kornetu. Bo jak mawiali Bambrzy – (…) jeden to mało, trzy – średnio, sześć za dużo. A pięć w sam raz!

Plakaty sprzedajemy bez ram.

Druk cyfrowy, pigmentowy.

Papier Canon Photo Matt 180 g/m2 / jakość 600 dpi / 12 pigmentów.

Kolory mogą się różnić, w zależności od ustawień monitora.

Plakaty wysyłamy w twardej, tekturowej tubie.

Artysta: Etnoilustracje

Etnoilustracje to cykl prac, które w unikalny sposób przybliżają współczesnemu odbiorcy wątki związane z rodzimą tradycją. Prace utrzymane są w estetyce etnodizajnu, łączą motywy graficzne inspirowane wzornictwem ludowym z humorystycznymi gadkami, które animują przedstawione sceny. Te zabawne anegdoty przywodzą na myśl wieści gminne, charakterystyczne niemal dla każdej małej społeczności. Dzięki nim widz ma szansę na nowo odkryć półfantastyczny świat zdarzeń, przedmiotów i postaci, które odwołują się w bezpośredni sposób do źródeł etnograficznych, obiektów i historii z nimi związanych.

Autorzy: Monika Michaluk, Michał Stachowiak

 

 
Cechy
Tematy Kolor
Kolor Niebieski, Czerwony
Ikony Nowość

Inne plakaty Etnoilustracje :