Piosenka o płocie

89,00 zł

- +

Darmowa dostawa od 300 zł
Planowana wysyłka: 2 dni
 
Opis plakatu

Etnoilustracje bamberskie to cykl 12 plakatów, które powstały w oparciu o źródła etnograficzne i opowieści muzealne zasłyszane od najstarszych Bambrów poznańskich.

Etnoilustracja pt. Piosenka o płocie to scena sąsiedzka, gospodarska. Historyjka jest inspirowana opowieściami bamberskimi, zasłyszanymi w Muzeum Poznańskich Bambrów. Otóż istotnie, od zarania dziejów ludzie stawiali płoty aby zaznaczyć granicę, której inni nie mogli przekroczyć. Płotów i ogrodzeń nie brakowało również na podpoznańskich, polsko-bamberskich wsiach. Lecz ze względu na to, że ludzi łączyła wspólna ziemia i praca – płoty bywały tutaj naturalnym miejscem spotkań i wymiany. To właśnie tutaj zatrzymywano się aby powitać sąsiada czy pożyczyć narzędzia. Bardzo często też na przykład dzieci, znajdując dziury w płocie, przemieszczały się z jego z jednego podwórka na drugie aby się wspólnie pobawić. Zatem może być i tak, że płot ani specjalnie nie dzieli ani nie łączy – po prostu jest i nikomu specjalnie nie przeszkadza.

Plakaty sprzedajemy bez ram.

Druk cyfrowy, pigmentowy.

Papier Canon Photo Matt 180 g/m2 / jakość 600 dpi / 12 pigmentów.

Kolory mogą się różnić, w zależności od ustawień monitora.

Plakaty wysyłamy w twardej, tekturowej tubie.

Artysta: Etnoilustracje

Etnoilustracje to cykl prac, które w unikalny sposób przybliżają współczesnemu odbiorcy wątki związane z rodzimą tradycją. Prace utrzymane są w estetyce etnodizajnu, łączą motywy graficzne inspirowane wzornictwem ludowym z humorystycznymi gadkami, które animują przedstawione sceny. Te zabawne anegdoty przywodzą na myśl wieści gminne, charakterystyczne niemal dla każdej małej społeczności. Dzięki nim widz ma szansę na nowo odkryć półfantastyczny świat zdarzeń, przedmiotów i postaci, które odwołują się w bezpośredni sposób do źródeł etnograficznych, obiektów i historii z nimi związanych.

Autorzy: Monika Michaluk, Michał Stachowiak

 

 
Cechy
Tematy Miasto, Kolor
Kolor Niebieski, Czerwony, Żółty
Ikony Nowość

Inne plakaty Etnoilustracje :