Latali w gonito, bawili się w kryto

89,00 zł

- +

Darmowa dostawa od 300 zł
Planowana wysyłka: 2 dni
 
Opis plakatu

Etnoilustracje bamberskie to cykl 12 plakatów, które powstały w oparciu o źródła etnograficzne i opowieści muzealne zasłyszane od najstarszych Bambrów poznańskich. 

Etnoilustracja jest inspirowana żywymi wspomnieniami Bambrów poznańskich. Po dziś dzień pamiętają oni swoje domy rodzinne i głośne podwórka, które zamieszkiwali będąc dziećmi – jeszcze jako mieszkańcy podpoznańskich wsi. Z biegiem lat owe wsie stały się dzielnicami miasta Poznań (są to np. Rataje, Jeżyce, Górczyn, Winiary czy Dębiec). Podwórka tych dawnych, podpoznańskich wiosek były wielokulturowe. Dzieci bawiły się tutaj razem, bez podziałów. Popularnymi zabawami była mi. gra w kulki, zabawa w kryto (w chowanego) lub gonito (berka). Dzieci odegrały też bardzo ważną rolę w procesie asymilacji poznańskich Bambrów. W pierwszych latach tuż po przybyciu do Poznania to właśnie dzięki podwórkowym zabawom dzieci, pierwsi osadnicy z Bambergu łatwiej nawiązywali relacje z polskimi sąsiadami. Z czasem też szybciej przyswoili język polski, którego wcześniej nie znali.

Plakaty sprzedajemy bez ram.

Druk cyfrowy, pigmentowy.

Papier Canon Photo Matt 180 g/m2 / jakość 600 dpi / 12 pigmentów.

Kolory mogą się różnić, w zależności od ustawień monitora.

Plakaty wysyłamy w twardej, tekturowej tubie.

Artysta: Etnoilustracje

Etnoilustracje to cykl prac, które w unikalny sposób przybliżają współczesnemu odbiorcy wątki związane z rodzimą tradycją. Prace utrzymane są w estetyce etnodizajnu, łączą motywy graficzne inspirowane wzornictwem ludowym z humorystycznymi gadkami, które animują przedstawione sceny. Te zabawne anegdoty przywodzą na myśl wieści gminne, charakterystyczne niemal dla każdej małej społeczności. Dzięki nim widz ma szansę na nowo odkryć półfantastyczny świat zdarzeń, przedmiotów i postaci, które odwołują się w bezpośredni sposób do źródeł etnograficznych, obiektów i historii z nimi związanych.

Autorzy: Monika Michaluk, Michał Stachowiak

 

 
Cechy
Tematy Kolor
Kolor Niebieski
Ikony Nowość

Inne plakaty Etnoilustracje :