Jak Baszka z Jaśkiem tańcowała

89,00 zł

- +

Darmowa dostawa od 300 zł
Planowana wysyłka: 2 dni
 
Opis plakatu

Etnoilustracje bamberskie to cykl 12 plakatów, które powstały w oparciu o źródła etnograficzne i opowieści muzealne zasłyszane od najstarszych Bambrów poznańskich.

Etnoilustracja przedstawia scenę weselną, która jest luźną interpretacją wspomnienia opowiedzianego przez jednego z poznańskich Bambrów. Bohaterką oryginalnej opowieści była panna o imieniu Baszka. Podczas hucznego weseliska zorganizowanego przez sąsiadów, dziewczyna została porwana do tańca przez obcego jegomościa. Taniec był szalony, a po zabawie tajemniczy mężczyzna niespodziewanie zniknął. W rzeczywistości wiele bamberskich imprez weselnych gromadziło różnych gości, a wszyscy bawili się hucznie przez kilka dni. Bardzo często to właśnie podczas takich wesołych, weselnych zabaw wiele bamberskich panien flirtowało i bawiło się ze swoimi polskimi sąsiadami, kawalerami.

Plakaty sprzedajemy bez ram.

Druk cyfrowy, pigmentowy.

Papier Canon Photo Matt 180 g/m2 / jakość 600 dpi / 12 pigmentów.

Kolory mogą się różnić, w zależności od ustawień monitora.

Plakaty wysyłamy w twardej, tekturowej tubie.

Artysta: Etnoilustracje

Etnoilustracje to cykl prac, które w unikalny sposób przybliżają współczesnemu odbiorcy wątki związane z rodzimą tradycją. Prace utrzymane są w estetyce etnodizajnu, łączą motywy graficzne inspirowane wzornictwem ludowym z humorystycznymi gadkami, które animują przedstawione sceny. Te zabawne anegdoty przywodzą na myśl wieści gminne, charakterystyczne niemal dla każdej małej społeczności. Dzięki nim widz ma szansę na nowo odkryć półfantastyczny świat zdarzeń, przedmiotów i postaci, które odwołują się w bezpośredni sposób do źródeł etnograficznych, obiektów i historii z nimi związanych.

Autorzy: Monika Michaluk, Michał Stachowiak

 

 
Cechy
Tematy Kolor, Miłość
Kolor Niebieski, Żółty, Czerwony, Pomarańczowy
Ikony Nowość

Inne plakaty Etnoilustracje :